KORČULA – Ovog vikenda posjetite završni turnir Prvenstva Hrvatske u vaterpolu

Objavio: Iva Žanetić - 01.03.2018.

Čak 22 utakmice moći će korčulanski ljubitelji vaterpola vidjeti od četvrtka pa do nedjelje na Gojkovom bazenu, mjestu Završnice i nadmetanja ovosezonskih najboljih osam momčadi Hrvatske u kadetskoj konkurenciji.

Završni turnir izborili su kadetske momčadi Jug CO, HAVK Mladost, Primorje EB, Jadran ST, OVK POŠK , ZPK, Zadar 1952  i naš KPK.

Preliminarne utakmice u dvije skupine počinju u četvrtak poslijepodne, nastavljaju se  u petak ujutro i navečer.

Potom se u subotu u jutarnjem programu igraju utakmice četvrtzavršnice, navečer je poluzavršnica , dok je nedjelja ujutro rezervirana za utakmice za završni plasman, uključujući i one zadnje dvije koje će odlučivati o nositeljima medalja.

U  GRUPI ‘A’ su:
.

  • HAVK Mladost
  • Jug CO
  • OVK POŠK i
  • Zadra 1952,

U GRUPI  ‘B’ su:
.

  • Jadran ST,
  • Primorje EB ,
  • ZPK i
  • KPK.

Kapekaši svoju prvu utakmicu igraju u četvrtak navečer u 20.30 sati protiv splitskog Jadrana.

U petak u jutarnjem programu u 12.30 protivnik im je zagrebački ZPK, a  istog dana navečer  je i njihova zadnja utakmica preliminarne skupine protiv Primorja EB u 20.30 sati.
.

Raspored i satnica igranja svih utakmica po skupinama

.

1. KOLO ČETVRTAK (poslijepodne) 01. 03. 2018.

Grupa „A“

  • 17.00 h     Jug CO – Zadar 1952
  • 18.10 h     OVK POŠK – HAVK Mladost

Grupa „B“

  • 19.20 h    Primorje EB – ZPK (Zg)
  • 20.30 h    Jadran ST –KPK

.

2. KOLO PETAK (prijepodne) 02. 03. 2018.

Grupa „A“

  • 09.00 h     Zadar 1952 – HAVK Mladost
  • 10:10 h     Jug CO – OVK POŠK

Grupa „B“

  • 11.20 h   Jadran ST – Primorje EB
  • 12.30 h    KPK  – ZPK (Zg)

.

3. KOLO PETAK  (poslijepodne) 02. 03. 2018.

Grupa „A“

  • 17.00 h   OVK POŠK – Zadar 1952
  • 18.10 h  HAVK Mladost – Jug CO

Grupa „B“

  • 19.20 h   ZPK (Zg) -Jadran ST
  • 20.30 h    Primorje EB – KPK

.

U subotu ujutro utakmice četvrtzavršnice počinju u 09.00 h i u 10.10 sati , a  poslijepodnevne četiri  utakmice poluzavršnice igraju se s počecima od 15.30 pa do 19.00 sati.

U nedjelju zadnjeg dana program počinje u 09.00 sati  (7./8.mjesto), u 10.10 stati  (5./6.mjesto) , u 11.20 je utakmica za 3/4.mjesto, dok je finale u  12.30 sati.   Nakon toga je ceremonija podjela pehara i medalja te već uobičajeno proglašenje najboljeg vratara, igrača i strijelca i dodjela nagrade za fair-play.

Opunomoćenici Hrvatskog vaterpolo saveza će biti Ivan Miloš iz Dubrovnika i Korčulanin Milan Grbin. Za turnir je delegirano ukupno osam sudaca, među kojima je i Nikola Gašpardi  iz Korčule.

__________
Izvormarkopolosport.net
Fotografija: Andrea Tedeschi